Фото без описуЗапрошуємо відвідати народний історико-краєзнавчий музей, який знаходиться в селі Дулово по вулиці Вайди.

Музей збудований в честь земляка, уродженця села Дулово Стапана Вайди, який гароїчно загинув у роки Другої світової війни під час боротьби з фашистським окупантами. 

На території закладу встановлено танк та погруддя бійця.. 

Степан Миколайович Вайда був командиром 2-го танкового батальйону Першої окремої чехословацької танкової бригади 1-го чехословацького армійського корпусу в складі 101-го стрілецького корпусу 30-ї армії 4-го Українського фронту, поручиком (посмертно — капітан).

Загинув під час визволення міста Творухів (Польща). Був похований у польському місті Погржебин, а в 1948 році перепохований у чеській Остраві.

Вайді Степану Миколайовичу посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.


Нагороджений радянськими орденами Леніна (посмертно), Слави 3-го ступеню , чехословацькими нагородами — орденом Білого Лева «За перемогу» 1-го ступеню (посмертно), трьома Військовими Хрестами 1939 року, медаллю «За хоробрість».

У музеї функціонують 4 зали, значна колекція експонатів відображає історію і культуру нашого краю, а також присутні експонати  Другої світової війни. Чимало  старовинного одягу та речей побуту, зокрема і знаряддя праці, за допомогою яких виготовляли одяг та їжу тощо. Також зібрано колекції місцевих  умільців - ткацво, вишивка, відомості про відомих людей села.

 Двері музею гостинно відкриті для відвідувачів.