Історія та символіка
Буштинська територіальна громада знаходиться в мальовничому куточку Тячівського району Закарпатської області.
В процесі децентралізації до складу громади увійшло 7 населених пунктів: смт. Буштино, села: Вонігове, Новобарово, Теребля, Дулово, Кричово, Чумальово. Площа - 145 км², загальна кількість населення – 25 522 осіб.
Селище Буштино - адміністративний центр громади має унікальну історію, національно - культурні традиції та географічне розташування. Перша історична згадка про селище датована в записі 1373 року, коли угорський король Людовік І подарував Буштино синам волоського воєводи Балка Іванові і Драгові. Документи 1389 року згадують його як власність трансільванського царя Драга; а 1480 року – як маєток феодала Бертолона Драгарі.
На сьогодні сучасне Буштино має розвинену інфраструктуру - тут розміщені заклади соціальної сфери, торгівлі та приватного сектору. Цікавою родзинкою селища є парк ім. Б.Хмельницького – унікальний куточок відпочинку та дозвілля з давньою та цікавою історією, де знаходяться зоокуток (більше 40 видів тварин та птахів), водні об'єкти, природні ландшафти.
В селищі розташовані рідкісні болотно - лісові комплекси урочища «Дубрава», «Дуброви», «Мочар», «Мочарка» та «Дубки» (останні два є об'єктами природно-заповідного фонду). Згадані урочища є реліктовими залишками останнього льодовикового періоду у пізньому гляціалі і мають виняткову природоохоронну важливість та непересічне значення. На сьогодні - це останній на рівнинній частині Закарпаття залишок реліктових гляціальних екосистем зі своєрідною флорою та фауною безхребетних. Особливу цінність представляють фрагменти сфагнових боліт (торфовищ) та мочарів з особливим рослинним і тваринним світом, деякі види яких віднесені до Червоної книги України (нарцис вузьколистий, шафран банатський, кумка жовточерева тощо). Через найвище у Закарпатті різноманіття денних метеликів (82 види) ліси урочища «Дуброви» належать до території загальноєвропейського значення, маючи статус «PrimeButterflyArea».
Населені пункти громади знаходяться в живописній гірській місцевості, яка багата на мінеральні та геотермальні води, що є дуже привабливим для розвитку туристичної галузі та рекреації. Діють санаторно - курортні комплекси з використанням сірководневих та термальних вод для профілактики й лікування різних хвороб. Знаходиться чимала кількість туристично-рекреаційних закладів, сільських садиб, баз відпочинку тощо.
В наявності цікаві архітектурні та природничі пам'ятки, культурна спадщина, релігійні об'єкти в кожному населеному пункті, два монастирі - у Тереблі та Чумальові. В селі Дулово працює історико - краєзнавчий музей ім. Степана Вайди, в якому представлені оригінальні експонати, що розкривають багатовікову історію краю.
Завдяки зручному географічному розташування відкриваються великі можливості розширяти сільський (зелений) туризм. Через території населених пунктів громади проходять важливі транспортні сполучення: дорога державного значення "Мукачеве - Рахів - Богородчани - Івано-Франківськ - Рогатин - Бібрка - Львів", дорога "Буштино - Колочава - Синевір" та залізнична колія - «Львів - Солотвино». Також територія громади включена до державного проєкту: «Мале Карпатське коло», що дасть можливість покращення стану дорожньої інфраструктури. За обсягами і різноманіттям надр громада є дуже багатою, тут знаходиться майже вся таблиця Менделєєва, в тому числі й поклади газу та солі
Протікають дві мальовничі річки Тиса і Теребля, знаходиться декілька штучних озер, біля яких діють бази відпочинку.
Функціонує комплекс «Немежа», де практикується активний зимовий і літній відпочинок, піші та велопоходи, спелеотури в легендарні печери Закарпаття, сходження на вершини, екстремальні поїздки на полонини тощо. За обсягами і різноманіттям надр громада є дуже багатою, тут знаходиться майже вся таблиця Менделєєва, в тому числі й поклади газу та солі.
Громада відкрита до партнерства з можливістю розміщення підприємств будь - яких напрямків виробництва та переробки, адже розташована в безпосередній близькості до європейських кордонів (Чеська республіка, Угорщина, Румунія, Польща).
Керівництво громади прагне знайти партнерів для співпраці та реалізації проєктів різних напрямків із залученням коштів грантодавців. Буштинська громада хоч і новостворена, проте прагне відповідати сучасним європейським стандартам за рівнем життя та благоустрою території. І має реальні перспективи стати успішною в усіх напрямках соціально-економічного розвитку та життєдіяльності.