Новобарово розкинулось біля підніжжя гір, в урочищах Полянське, Осуй, Чічків, Мальово, на північному сході  Притисянської долини. Протяжність населеного пункту 4 км, західна частина села межує з Хустським районом. Через Новобарово протікає річка Сокирниця, яка бере свій початок між селами Олександрівка (Хустський район) та Чумальово.

.Перша згадка у 1389 році як Wybarfalwa.

Інші згадки: 1430-Wybard, 1462-Wybarthfalwa, 1555-Wybrad. Першими відомими власниками була родина Вайнагій, пізніше родина Долгаїв та родина Комлоші

Церква Вознесіння Господнього. 1910.

У 1751 р. в єпископській візитації згадано дерев'яну церкву св. Параскевії з двома дзвонами, увінчану вежею та належно прикрашену образами.

У 1801 р. згадують «церков дерев'яну, громадою будовану». За шематизмом Мукачівської греко-католицької єпархії 1915 року, дерев'яну церкву в Новобарові збудували у другій половині XIX ст.

Стародавня дерев'яна церква згоріла дотла 18 червня 1908 p., зайнявшись від свічки. Згоріли всі церковні речі і 26 ікон. Врятували лише два малі дзвони, а великий — тріснув.

Теперішня церква — струнка мурована базиліка, основний камінь якої освячено 25 липня 1909 р. Для її спорудження, що коштувало більш ніж 50 000 корон і було завершене в 1910 р., багато зробив священик Теодор Ференчик. На зворотному боці іконостаса написано імена та прізвища 22 осіб, що пожертвували кошти у 1912 р. на виготовлення чудового іконостаса. Того ж року церкву освятили.

З правого боку при вході встановлено хрест з іменами людей, що дарували на церкву. Напис на хресті з лівого боку повідомляє, що місце для церкви купив Іван Мурянок у 1907 р. Окрему дзвіницю збудували перед головним фасадом церкви. З трьох дзвонів, відлитих для православної громади, найдавніший виготовив Р. Герольд у Хомутові в 1924 р., дзвін 1935 р. подарувала Юліанна Колочавин, а третій є виробом фірми «Акорд» 1937 р.

Розписи в церкві перемалювали в 1968 р. Настінним малюванням у цій церкві займався близько 1973 р. й Іван Андрішко. У 1986 р. за священика Дмитра Галаса було перебудовано дзвіницю.

У 1996 р. перекрили дах а наступного року зроблено ремонт іконостаса.

Рішення про перейменування села Новобарове на село Новобарово прийняла Закарпатська обласна рада 06.04.1995 р. Дата опублікування 01.06.1995 р. (“Відомості Верховної Ради України” № 23, стор. 515).

Закарпатська обласна Рада  рішенням від 6 квітня 1995 року внесла в адміністративно-територіальний поділ окремих районів такі зміни: у Тячівському районі уточнила назву села Новобарове на Новобарово.