Фото без опису

Картинка:msp.gov.ua

 

Як отримати пенсію та грошові виплати під час воєнного стану?

Через вторгнення Росії в Україну чимало пенсіонерів змушені були покинути рідні домівки. Однак держава продовжує виплачувати пенсії та соціальні виплати, отримати гроші можна й за новими адресами проживання.

Про особливості отримання пенсій та грошових виплат під час війни розповідає головний фахівець відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області Анастасія Прохоренко.

Якщо ви отримували пенсії та субсидії через Укрпошту та не виїжджали, знаходитесь на своєму постійному місці проживання – очікуйте свою пенсію, соціальну виплату або субсидію вдома, або можете забрати її у відділенні, згідно зі звичайним графіком виплат від Укрпошти.

Залежно від стану бойових дій можуть бути перенесені дати виплат. Перевірити роботу відділень Укрпошти у вашому регіоні можна за посиланням https://offices.ukrposhta.ua/.

Якщо ви виїхали з місця фактичного проживання, ви можете отримати свої виплати наступним чином:

1.  Зателефонуйте:

  • або до Контакт-центру Укрпошти за номером телефону 0 800 300 545 та оберіть кнопку 2 – розділ «Пенсії, соціальні виплати та субсидії» (усі дзвінки безкоштовні);
  • або до Пенсійного фонду України за номерами телефонів, які розміщені за посиланням https://www.facebook.com/pfu.gov.ua або передайте інформацію через електронний кабінет.

2. Повідомте про необхідність отримання пенсії, грошової допомоги за іншою адресою та передайте наступну інформацію:

  • прізвище, ім’я та по батькові одержувача пенсії та/або грошової допомоги;
  • адресу отримання пенсії/грошової допомоги до березня 2022 року;
  • паспортні дані (серія та номер паспорту);
  • номер телефону одержувача пенсії/грошової допомоги;
  • спосіб отримання виплати (на відділення або за домашньою адресою)
  • нову адресу доставки: індекс відділення Укрпошти або адресу тимчасового проживання;

Якщо ви отримуєте пенсію або грошову допомогу поштовим переказом, повідомте оператору додатково код переказу, який отримали в смс-повідомленні.

Ваші кошти будуть виплачені за заявленою адресою проживання протягом декількох днів.

Якщо ви поки не визначилися з місцем отримання виплати та бажаєте її отримати на будь-якому автоматизованому відділенні Укрпошти, до якого буде доступ, повідомте про це оператору.

Якщо ви отримували пенсії та субсидії через банківські установи та не маєте зараз можливості зняти з картки готівку, ви можете скористатися наступними сервісами Укрпошти:

Джерело:legalaid.gov.ua