Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» розпочав роботу з 40 громадами Житомирської, Закарпатської, Одеської та Рівненської областей

2 вересня 2022 року Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА») офіційно розпочав партнерство з 40 громадами Житомирської, Закарпатської, Одеської та Рівненської областей. Голови громад та Керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Габріель Абрагам підписали Угоди про наміри.

Габріель Абрагам, керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»:

«Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» має на меті продовжувати підтримувати Уряд України у втіленні реформи децентралізації. Проєкт сприяє напрацюванню законодавства в сфері децентралізації, зміцненню спроможності органів місцевого самоврядування та активізації залучення громадян на всіх рівнях. Я радий офіційно розпочати партнерство із 40 громадами-партнерками Проєкту та продовжувати  підтримувати Україну в цей непростий час. Я впевнений, що наше партнерство з громадами сприятиме успішній реалізація реформи децентралізації, подоланню викликів війни, місцевому розвитку та покращенню життя українців».

На фото: Габріель Абрагам, керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА підписує угоду про співпрацю.

Кожна партнерська громада отримає комплексну підтримку для покращення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування, вдосконалення управлінських практик, надання послуг та місцевого економічного розвитку. На основі оцінки спроможності громад та ІТ-аудиту USAID «ГОВЕРЛА» розробить індивідуальний план підтримки для кожної громади.

В рамках партнерства Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» надаватиме консультативно-методичну підтримку обраним громадам за допомогою різних інструментів, включаючи тренінги, вебінари, обмін досвідом та кращими практиками, а також підтримку впровадження ініціатив, направлених на розвиток громад. Також план підтримки забезпечить посилення спроможності громади з реагування на надзвичайні ситуації. Більш того, органи місцевого самоврядування зможуть скористатися інструментом закупівель у натуральній формі, а місцеві громадські організації отримують доступ до грантових програм.

Руслан Янчій, голова Буштинської громади Закарпатської області:

«Громади нашої області прийняли велику кількість ВПО, яких необхідно не тільки поселити, а й інтегрувати у суспільство. Виклики, з якими стикається наша громада сьогодні не є унікальними, з ними працюють громади по всій Україні. Ми раді, що отримали можливість долучитись до Проєкту, щоби разом з експертами напрацювати рішення та підходи, які зможуть використовуватися муніципалітетами у різних областях. Ми з радістю ділитимемось напрацюваннями».

На фото: Руслан Янчій, Буштинський селищний голова з підписаною угодою про співпрацю з USAID "Hoverla".

Оригінал статті читайте на сайті decentralization.gov.ua за посиланням.

Проєктний менеджмент та супровід участі громади в проєкті USAID "Hoverla" здійснює

КУ "Центр розвитку та міжнародної співпраці"

Реєстраційна картка проекту (програми) № 4743-09