У середині липня Україна отримала два мільйони доз цієї вакцини і зараз в Закарпатській області, в тому числі і в Тячівському районі, усі охочі без проблем можуть отримати щеплення.

Навколо неї багато пліток, тому спробуємо пояснити, що це за вакцина і як та де можна нею щепитися.

Що це за вакцина - Moderna.

Вакцина розроблена американським Національним інститутом алергії та інфекційних захворювань.

Moderna є так званою РНК (мРНК)-вакциною, тобто вакциною, яка несе частину генетичного коду вірусу й імунна система людини сама виробляє антигени. Такою ж є і вакцина Pfizer-BioNTech.

Щеплення роблять двома дозами вакцини. В Україні під час першого щеплення рекомендують в водити другу дозу з інтервалом в 28 днів.

Після отримання першої дози вакцини лікар на місці пояснить коли Вас запросять для отримання другої.

Вироблення антитіл до вірусу у більшості людей відбувається непомітно. Але іноді після вакцинації можливий біль у місці щеплення або підвищення температури. Це нормально. Згодом у вас формується імунітет до цієї хвороби.

Moderna схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров'я, як і інші три вакцини, якими щеплюють українців - Comirnaty/Pfizer-BioNTech, CoronaVac/Sinovac Biotech та AstraZeneca (Covishield, SKBio).

Україна отримала вакцину Moderna (кодова назва mRNA-1273 та торговельна назва Spikevax), 18 липня від уряду США у межах глобальної ініціативи COVAX.

Чому варто вакцинуватися

Вакцинація не гарантує, що ви не захворієте коронавірусом, але допоможе запобігти важкому перебігу хвороби та смерті.

За розрахунками ВООЗ, схвалені вакцини забезпечують також певний захист і від нових штамів вірусу, як от новий штам "Дельта".

За останнім дослідженням канадських вчених, ефективність Moderna проти штаму "Дельта", вперше виявленого в Індії, 72%. Це найвищий показник з-поміж інших вакцин, що брали участь у дослідженні, а це вакцини Pfizer та Oxford/AstraZeneca.

Дослідження кінця 2020-го свідчять, що Moderna захищала від наявних тоді штамів Covid-19 з ефективністю майже 95%.

Навіть якщо ви вже перехворіли на COVID-19, щеплення робити потрібно, твердять фахівці. Вакцини забезпечують надійніший захист.

Де і як вакцинуватися?

1. Центр вакцинаціі? в м. Тячів за адресою: м .Тячів, вул. Незалежності, 30 (приміщення Тячівськоі? раи?онноі? ради) з 10.00 по 15.00 к.ч.

2. На щоденній основі проходить вакцинація в наступних АЗПСМ в населених пунктах:

м. Тячів, вул. Вайди 1 б.

смт. Буштино, вул. Хмельницького 29.

с. Бедевля, вул. Волошина 63.

смт. Дубове, вул. Миру 131.

с. Калини, вул. Борканюка 9 б.

с. Нересниця, вул. Грушевського 80.

смт. Тересва, вул. Борканюка 5.

с. Терново, вул. Центральна 226.

с. Ганичі, вул. Народна 125.

с. Дулово, вул. Вайди 115.

с. Новобарово, вул. Рущака 134.

с. Угля, вул. Центральна 14.

с. Чумалево, вул. Центральна 121.

Вакцинуйтеся! Убережіть себе та поділіться інформацією зі своїми близькими! Будьте здорові!