БОРЕЦЬ ЖАН БЕЛЕНЮК ЗДОБУВАЄ ДЛЯ УКРАЇНИ ПЕРШУ ЗОЛОТУ МЕДАЛЬ НА ОЛІМПІАДІ ТОКІО-2020

Перше олімпійське "золото" українського борця.

Українець Жан Беленюк - олімпійський чемпіон Ігор у Токіо. У фіналі Жан Беленюк здолав триразового призера чемпіонатів світу - угорця Віктора Лорінца.

Для Беленюка фінал Олімпіади у Токіо став другим у кар'єрі. У 2016 році він також дійшов до цієї стадії, але у підсумку виборов лише "срібло", поступившись росіянину Давіду Чакватадзе.

У фіналі вагової категорії до 87 кг зустрічалися перший та другий номери рейтингу. При цьому Беленюк був другим номером - Лорінц його очолював.

Що відомо про Жана Беленюка

30-річний борець, представник Полтавської області у греко-римській боротьбі (вага до 87 кг).

Срібний призер Олімпіади-2016, 2-разовий чемпіон світу та 3-разовий чемпіон Європи.

У 2021 році Беленюк став бронзовим призером чемпіонату Європи.