Фото без опису

Міністерство охорони здоров’я повідомило, що Україна відкрила останній — 5-й етап вакцинації населення проти COVID-19, на якому щеплюватимуть усіх охочих віком від 18 років. При цьому пріоритет надаватиметься вразливим групам населення, зокрема людям віком від 60 років та людям із супутніми захворюваннями. Серед пріоритетних груп залишаються також медики, освітяни, соціальні працівники та військові, які контактують з великою кількістю людей.

Нагадаємо, що вакцинація проти коронавірусної хвороби в Україні проходить поетапно згідно з Дорожньою картою. З відкриттям 5-го етапу запис у чергу на вакцинацію через сайт чи мобільний додаток “Дія” перестає працювати, адже тепер кожен охочий може записатися безпосередньо на щеплення.

Записатися на вакцинацію від COVID-19 можна до пунктів щеплень, які діють у більшості закладів первинної медичної допомоги, зателефонувавши в реєстратуру відповідного закладу.

Також за телефоном чи онлайн можна зареєструватися на щеплення до центрів масової вакцинації, які відкриваються в різних містах України та працюють у робочі й вихідні дні. Повний перелік пунктів та центрів з адресами й телефонами є на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Працівників сфери охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери, військовослужбовців, працівників структур державної безпеки та структур, які забезпечують роботу держави, працівників органів державної влади та місцевого самоврядування усіх рівнів, а також організовані колективи з понад 50 охочими щепитися вакцинують мобільні бригади за місцем їхньої роботи.

Люди, які не можуть самостійно пересуватися, можуть викликати мобільну бригаду з вакцинації додому за номером контакт-центру МОЗ 0 800 60 20 19 або через свого сімейного лікаря.

Враховуючи наявні наукові дослідження та рекомендації ВООЗ, Міністерство охорони здоров’я дозволило в окремих випадках щепити дітей віком 12+ вакциною Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Дитину можна щепити, якщо вона має високий ризик важкого перебігу COVID-19 через супутні хвороби, переїжджає жити або виїжджає на навчання в країну, де для перетину кордону необхідне міжнародне свідоцтво про вакцинацію, є учасником міжнародних заходів за кордоном або отримала першу дозу Comirnaty/Pfizer за кордоном.
В Україні наразі доступні 4 вакцини: AstraZeneca, CoronaVac від Sinovac, Comirnaty від Pfizer  та  Moderna.  Кожна з цих вакцин ефективно запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує життя.  Але вони працюють лише тоді,  коли потрапляють  до вашого організму .  

 Наприклад,    відповідно   до   попередньої   публікації досліджень  від  управління  охорони  здоров’я  Великої  Британії,  деякі  вакцини мають ефективність понад 90%  у запобіганні госпіталізації для штаму “Дельта”.
?    Усього з початку кампанії з вакцинації проведено 5 632 783 щеплень. 3 599 169 українців   отримали  безпечні  й  ефективні  щеплення  від  COVID-19,   з  них отримали першу дозу –  3  599  167   людей,  завершили вакцинацію (отримали дві дози)    –    2    033   616       (станом   на   2.08).   Це   медики,   освітяни,   військові, соцпрацівники, літні люди та інші українці, які є відповідальними й власним прикладом показали, що необхідно вакцинуватись.

Небезпечний штам “Дельта” загрожує українцям. Європою вже шириться штам коронавірусу  SARS-CoV-2  “Дельта”,  який  спричиняє  складніший  перебіг COVID-19.

Країни ЄС починають посилювати карантинні норми та вводити нові обмеження.
Пам’ятайте, щеплення проти COVID-19 ефективно запобігають тяжкому перебігу хвороби й рятують життя. За оперативними даними страждає невакциноване населення. Наприклад, у США 16 липня повідомили, що понад 97% людей, яких зараз госпіталізують із COVID-19 — невакциновані

У зоні найвищого ризику важкого перебігу та смерті від COVID-19 люди 60+, люди  із  супутніми  захворюваннями,  як-от  цукровий діабет,  серцево-судинні, онкологічні  захворювання  та  ті,   хто  щоденно  контактує  з  великою  кількістю людей,  наприклад медики,  освітяни,  працівники державних органів. Вони мають вакцинуватись  позачергово,   тому  ми  наполегливо  рекомендуємо  цим  групам захиститись від COVID-19  якого швидше .

Якщо ви вже щепились, ваша допомога необхідна, щоб захистити інших від COVID-19. Допоможіть людям, про яких ви піклуєтеся, знайти найближчий до них пункт вакцинації та записатись на щеплення. Час об’єднати зусилля, щоб захистити всіх від COVID-19.
 

Якщо  ви  піклуєтесь  про  своє  здоров’я,   своїх  рідних  та  близьких,   не  хочете тижнями  лікуватись  і  довго  відновлюватись  після  COVID-19,  вакцинуйтесь  вже зараз! Оберіть своє здоров’я, родину та свободу від COVID-19.

Основні фейки про вакцинацію
 

Джерело: Міністерство охорони здоров’я