З третього вересня на території Закарпатті стартує проведення заходів з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Як повідомляють в ГУ Держпродспоживслужби Закарпаття, приманки з вакциною розкидатимуть літаками АН-2 на мисливські угіддя.

Вакцина у вигляді брикетів коричневого кольору, розміром 3х3х2 см, вагою 30 грамів має різкий запах рибної муки, він повністю безпечний при поїданні домашніми тваринами і не становить жодної небезпеки для довкілля. Щільність розкладки – 25 поживних принад (вакцин) на 1 кв. км.

Тих, хто знайшов брикети вакцин, Держпродспоживслужба просить не піднімати та не загортати ґрунтом.

Довідково: сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком енцефаліту зі стрімким пошкодженням функції центральної нервової системи і завжди закінчується летально. За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), сказ входить до першої п’ятірки основних небезпечних зоонозів, що завдають найбільших соціальних і економічних збитків. Щорічно від сказу у світі гинуть десятки тисяч людей, захворювання реєструється на території 110 країн світу. За оцінками ВООЗ, сказ входить до п’ятірки найбільш небезпечних зооантропонозів.

Джерелом збудника сказу є хворі тварини, які виділяють вірус із слиною. Основний шлях проникнення вірусу до сприйнятливого організму через пошкодження шкіри і слизових оболонок внаслідок укусів, ослинення та подряпин.