Фото без опису

Осінь у розпалі, а разом з нею і польові роботи, прибирання городів та садів напередодні зими. Отже, саме час вкотре нагадати закарпатцям про те, що спалювати суху траву і листя – це приносити шкоду навколишньому середовищу і собі самому. 

На жаль, звичка спалювати органічне сміття глибоко вкорінилася у свідомості людей і відійти від неї не так легко. Та перш ніж піднести сірник до купи сухого листя, варто згадати про ту шкоду рослинному і тваринному світу, ґрунтам та здоров’ю людей, яку принесе дим і пил після згорання.
В Україні триває друга хвиля просвітницької кампанії соціального проєкту «Нам цим дихати». Згідно з попередніми даними реклама, доступна інформація на радіо, телебаченні, тематичний відеоконтент таки мають ефект. Про це повідомив перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький.
«Серед опитаних мешканців міст і сіл у віці від 14 до 65 років 69% знають про альтернативні методи утилізації сухого листя, трави та бур’яну, 42% «паліїв» перестали палити траву та бур’ян після побаченої реклами, 82% вважають спалення сухостою суспільно важливою проблемою», – прокоментував Мирослав Білецький.
За його словами, з початку року закарпатські рятувальники зафіксували 855 пожеж в екосистемах, з них у вересні – 25, у жовтні – 16. Польові роботи ще тривають, тому кінцеві підрахунки робити ще зарано, однак вже відомо, що цьогоріч краяни стали свідомішими і пожеж від спалювання сухостою фіксують значно менше.
«Чимало господарів вдаються до простого способу боротьби з органічним сміттям, компостуючи його. Якщо скласти компост влітку, він дозріє за 2-3 місяці, якщо восени – за 6-8. Вже за рік його можна використовувати як органічне добриво для підживлення дерев і кущів.
Не спалюйте сміття, адже є екологічна альтернатива. Розповідайте про негативні наслідки сусідам, друзям. Збережемо природу і своє здоров’я разом!» – зазначив Мирослав Білецький.