Фото без опису

Єдина інформаційна система соціальної сфери дозволить заощаджувати бюджету до 11 млрд грн щороку, формувати ефективну соціальну політику та боротися з корупцією. А також спростить процес отримання послуг для українців: більше не треба буде збирати купи паперів та місяцями чекати розгляду заяв на субсидію чи призначення пенсії, розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Соціальні послуги, які з’являться в Дії: заява на отримання субсидій, призначення пенсій та послуги для ВПО. Замість ходіння кабінетами, черг та місяців очікування – одна заява на порталі Дія. Послугами можна буде користуватись після Дія Саміту, дату якого визначать зовсім скоро.

Відсутність такої системи раніше не дозволяла якісно надавати та отримувати послуги в соцсфері. По-перше, людям доводилося носити з собою стоси ксерокопій даних, які і так вже є в реєстрах. По-друге, держава не володіла якісними даними, що значно затримувало надання послуг. По-третє, відсутність єдиного електронного реєстру породжувала корупцію в різних масштабах.

Щодо боротьби з корупцією. На соціальну сферу витрачається щорічно найбільше коштів – понад 700 млрд грн. Але дуже важко відстежити правильність використання цих грошей. За попередніми даними Міністерства фінансів, 10–12% всіх соціальних виплат – це корупція. Цифровізація сфери дозволить протистояти їй, роблячи всі процеси автоматичними та прозорими.

Зараз пілотна версія системи працює у чотирьох територіальних управліннях соцзахисту населення та п’яти територіальних громадах Київської та Житомирської областей. На всю країну система запрацює наступного року.