Сьогодні РНБО прийняла рішення щодо введення надзвичайного стану на території України, окрім Луганської та Донецької областей. Це першочергові заходи, які дозволять своєчасно реагувати на безпекові виклики та загрози, допоможуть уникнути внутрішньої дестабілізації.

Йдеться про надзвичайний стан, а не про воєнний. Це більш гнучкий режим: громадяни не відчують гострих змін.

Додатково може обмежуватися рух транспортних засобів та проводитиметься їхній огляд представниками патрульної поліції, посилений контроль буде і за в’їздами та виїздами з території міст та областей. Ретельніше будуть перевіряти й тих, хто перетинатиме кордон.

Під забороною буде проведення зборів, мітингів та масових заходів. Про введення комендантської години ж зараз не йдеться. Ситуація в регіоні стабільна.

????? Потрібно розуміти принциповий момент: введення надзвичайного стану не означає одночасне застосування усіх перерахованих обмежувальних заходів. Це вирішує оперативний штаб згідно з нормативними документами, який тепер діятиме на території області. До нього увійдуть представники обласних силових та військових структур, керівництво міста й органів місцевого самоврядування.

Зараз критично важливо довіряти тільки верифікованій інформації від офіційних джерел. Кожен повинен перевіряти дані та критично аналізувати їх.

Ми систематично проводитимемо брифінги, на яких будемо повідомляти закарпатців про прийняті рішення та заплановані дії у сфері безпеки.

Продовжуємо комунікувати з представниками влади усіх рівнів та відповідних служб, що забезпечують стабільну ситуацію в регіоні. Тільки разом та з виваженими кроками працюємо далі