Розпорядження №50- ОД від 30.05.24 року
БУШТИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
Фактична адреса: вул. Головна, 91, смт. Буштино, Тячівський район, Закарпатська область, 90556
Юридична адреса: вул. Головна, 91, смт. Буштино, Тячівський район, Закарпатська область, 90556
тел./факс (03134) 60-444,
E-mail 04349685@mail.gov.ua, код ЄДРПОУ 04349685
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
30.05.2024р. смт. Буштино № 50- ОД
Про підготовку господарського комплексу
та установ бюджетної сфери до роботи
в осінньо-зимовий період 2024- 2025 років
Відповідно до статей 4 і 15 Закону України „Про правовий режим воєнного стану” (зі змінами), статті 42, 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України „Про житлово-комунальні послуги” (зі змінами), указів Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 „Про введення воєнного стану” (зі змінами), № 68/2022 „Про утворення військових адміністрацій”, Правил надання послуг з постачання теплової енергії, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 830 (зі змінами), Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затверджених спільним наказом Міністерства палива та енергетики України та Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 року № 620/378, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31 грудня 2008 року за № 1310/16001, та на виконання розпоряджень голови Закарпатської обласної військової адміністрації від 03.05.2024 року № 505 „Про підготовку господарського комплексу та установ бюджетної сфери області до роботи в осінньо-зимовий період 2024-2025 років”, та районної державної адміністрації від 10.05.2024 року № 51, з метою забезпечення своєчасної підготовки господарського комплексу територіальної громади, підприємств і організацій житлово-комунального господарства та установ бюджетної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2024 – 2025 років:
1. Затвердити план заходів із підготовки господарського комплексу та установ бюджетної сфери територіальної громади до роботи в осінньо-зимовий період 2024-2025 років, що додається.
2. Утворити оперативний штаб із питань забезпечення підготовки та стабільного проходження опалювального періоду 2024-2025 років у складі згідно з додатком.
3. Структурним підрозділам селищної ради, старостам територіальної громади : відділам: соціального захисту населення, культури, релігії та національностей, освіти, сім’ї, молоді та спорту, комунального майна, житлово-комунального господарства та енергозбереження та рекомендувати установам , організаціям та підприємствам не залежно від форм власності, а саме Тячівській дільниці Хустського відділення АТ „Закарпатгаз”, філії „Тячівський район електричних мереж” ПрАТ „Закарпаттяобленерго”, Тячівському центру обслуговування користувачів ТОВ „Закарпаттяенергозбут”, філії „Тячівський райавтодор”, філія ДП „Ліси України”, Тячівському районному управлінню головного управління ДСНС в Закарпатській області, забезпечити виконання зазначеного плану заходів.
4. Структурним підрозділам селищної ради, старостам територіальної громади: відділам: соціального захисту населення, культури, релігії та національностей, освіти, сім’ї, молоді та спорту забезпечувати подання відділу комунального майна, житлово-комунального господарства, та енергозбереження оперативну звітність, щомісяця до 10.00 години 29 та 14 числа звітного періоду протягом 2024 року, починаючи з 01 червня 2024 року, до 01 листопада 2024 року та забезпечити проведення інвентаризації котелень установ соціальної сфери за формою згідно з додатком 2 до 15 червня 2024 року.
5. Відділу комунального майна, житлово-комунального господарства, та енергозбереження забезпечити подання департаменту інфраструктури, розвитку та утримання мережі автомобільних доріг загального користування місцевого значення та житлово-комунального господарства Закарпатської обласної державної адміністрації оперативної звітності про комплексну підготовку житлового фонду, об’єктів теплопостачання, водопровідно-каналізаційного господарства та дорожньо-мостового господарства за встановленими формами, щомісяця до 01 та 15 числа звітного періоду до 01 листопада 2024 року, інформацію про хід виконання плану заходів до 05 вересня та 10 жовтня 2024 року.
6. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступник селищного голови з соціальних та житлово-комунальних питань Цонинець М.Ю.
Селищний голова Руслан ЯНЧІЙ
|
Додаток 1 до розпорядження 30.05.2024 № 50
|
СКЛАД
оперативного штабу із питань забезпечення підготовки та стабільного
проходження опалювального періоду 2024 – 2025 років
Керівник оперативного штабу
|
|
Цонинець Михайло Юрійович |
заступник селищного голови з соціальних та житлово- комунальних питань
|
Члени оперативного штабу:
|
|
Рак Людмила Миколаївна |
начальник соціального захисту населення |
Галас Анна Вікторівна |
менеджер Тячівської дільниці Хустського відділення АТ „Закарпатгаз” (за згодою) |
Іванчишин Ігор Володимирович |
директор Тячівської філії ПрАТ „Закарпат-тяобленерго”(за згодою) |
ОСТОЛОШ Тетяна Омельянівна |
начальник Тячівського центру обслуговування користувачів ТОВ „Закарпаттяенергозбут” (за згодою)
|
Країло Світлана Володимирівна |
головний спеціаліст відділу комунального майна, житлово-комунального господарства, та енергозбереження.
|
Реплюк Оксана Петрівна |
начальник відділу освіти, сім’ї молоді та спорту |
Салейчук Галина Іванівна |
начальник фінансового відділу |
ПЛАН ЗАХОДІВ із підготовки господарського комплексу та установ бюджетної сфери територіальної громади до роботи в осінньо-зимовий період 2024 – 2025 років
1. Приймати рішення про початок та завершення опалювального періоду залежно від середньодобової температури зовнішнього повітря, забезпечивши дотримання санітарних норм у приміщеннях закладів соціальної сфери, відповідно до пункту 8 Правил надання послуг з постачання теплової енергії, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 830 (зі змінами), інших нормативно-правових актів.
2. Інформувати відділ комунального майна, житлово-комунального господарства та енергозбереження про прийняття рішення щодо початку та завершення опалювального сезону.
3. Забезпечити проведення інвентаризації котелень установ соціальної сфери, проведення аналізу споживання енергоресурсів, виведення залишків твердого палива на кінець опалювального періоду 2023/24 років. Про результати інвентаризації, інформувати відділ комунального майна житлово-комунального господарства, та енергозбереження за формою згідно з додатком 2.
4. Забезпечити розгляд питання про підсумки проходження опалювального сезону, результати роботи господарського комплексу та житлово-комунального господарства в осінньо-зимовий період 2024-2025 років на нарадах.
5. Вжити організаційних заходів щодо проведення обстежень інженерних мереж і об’єктів житлово-комунального господарства, господарського комплексу і установ бюджетної сфери за результатами яких розробити та затвердити план заходів з підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2024 – 2025 років.
6. Забезпечити дотримання положень законодавчих та нормативно-правових актів із питань цін та ціноутворення.
7. Забезпечити: виконання капітального та поточного ремонтів житлових будинків, будівель; споруд i технологічного обладнання об’єктів та мереж водопостачання і водовідведення; котелень, теплових мереж; газового обладнання; електросилового обладнання; доріг у межах населених пунктів; спец автотранспорту, машин i механізмів; проведення пусконалагоджувальних робіт i технологічних балансових випробувань водогрійних котлів із видачою режимних карт, повірки вузлів обліку, своєчасного складання актів готовності систем теплопостачання до опалювального сезону 2024 – 2025 років; розроблення та погодження з Тячівським районним управлінням головного управління ДСНС України у Закарпатській області оперативних планів спільних дій щодо локалізації та ліквідації аварій у системах тепло-, водопостачання i водовідведення з урахуванням недоліків, що мали місце під час проходження осінньо-зимового сезону 2023 – 2024 років; проведення перевірки стану димовентканалів та герметизації вводів інженерних комунікацій відповідно до наданих будинкоексплуатаційними підприємствами та іншими суб’єктами, що здійснюють утримання житлового фонду, актів технічного стану димових та вентиляційних каналів згідно із затвердженими графіками.
8. Вжити організаційних заходів та забезпечити виконання робіт із обстеження та усунення несправностей опалювальних печей, димоходів, газоходів, внутрішніх систем тепло-, водо- та електропостачання, внутрішньо- будинкових систем газопостачання природного газу, установок із газовими нагрівачами в житлових будинках (квартирах) та будинках приватної власності, здійснювати організацію роботи з герметизації будинкових вводів інженерних комунікацій, заміни побутових газових приладів, що відпрацювали амортизаційний термін. 9. Забезпечити: підготовку будівель та багатоквартирного житлового фонду з проведенням їх обстеження для надійності й безпеки експлуатації у зимових умовах та вжити організаційних заходів щодо оформлення з власниками будівель та балансоутримувачами багатоквартирних житлових будинків паспортів готовності до роботи в опалювальний період;
Дотримання Правил пожежної безпеки, затверджені наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій від 19.10.2004 року №126, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 4 листопада 2004 року № 1410/1009 (із змінами), спільно із суб’єктами господарювання усіх форм власності, що розташовані на відповідних територіях адміністративних одиниць, установами бюджетної сфери із залученням Тячівського районного управління головного управління ДСНС України у Закарпатській області, систематично вживати попереджувальних заходів для запобігання виникнення пожеж, проведення відповідної роз’яснювальної роботи серед населення.
10. Вжити заходів для забезпечення повної оплати бюджетними установами, що фінансуються з місцевих бюджетів, та комунальними підприємствами за спожиті енергоносії, послуги з водопостачання та водовідведення, не допускати виникнення заборгованостей.
11. Забезпечити впровадження заходів з енергозбереження, скорочення споживання енергоресурсів: проведення у місцях загального користування встановлення датчиків руху, заміну ламп розжарювання на світлодіодні, інформувати мешканців будинків про переваги встановлення економних ламп у власних оселях; здійснення контролю за раціональним використанням освітлення прибудинкових територій; доведення до відома мешканців інформації про години пікового навантаження будинкових електромереж та необхідність ощадного споживання електроенергії. промивання внутрішніх поверхонь труб та теплообмінників (у тому числі радіаторів) від накипу та бруду, проведення оцінювання якості води, що подається у систему теплопостачання та, за необхідності, встановлення системи її доочищення та підготовки; проведення налагоджування роботи пальників, а саме відрегулювати процеси спалювання природного газу у приладах (співвідношення газо-повітряної суміші), що дозволить досягнути найефективнішого згоряння з максимальною тепловіддачею; заміну, за можливості, котлів старих зразків на нові, у тому числі конденсаційні, із вищим коефіцієнтом корисної дії; заміну сталевих та чавунних опалювальних радіаторів старих конструкцій на новітні з більшою площею тепловіддачі, утеплення простору між стінами та радіаторами; встановлення на радіаторах опалення регуляторів подачі тепла (термоголовки); утеплення труб теплопостачання; встановлення/заміну циркуляційних насосів; проведення модернізації систем теплопостачання шляхом встановлення систем автоматичного погодо залежного управління (датчики сонячної активності та температури у приміщенні); встановлення сигналізаторів загазованості; оптимізацію кількості та типорозміру регуляторів тиску газу, у тому числі через заміну застарілих регуляторів тиску газу на регулятори нового зразку; заміну запірної арматури (крани/засувки) застарілих конструкцій на сучасні; у випадку тривалої відсутності споживання газу – здійснення відключення газопостачання до регуляторів тиску газу із пломбуванням та складанням відповідних документів; встановлення енергоефективних вікон та утеплення зовнішніх стін, фундаментів, підвальних/цокольних поверхів та горищ будівель; проведення реконструкції котелень шляхом встановлення додаткових твердопаливних котлів, які працюють на альтернативних видах палива та додаткових електричних котлів; розроблення та затвердження комплексних планів проходження осінньо-зимового періоду 2024/25 років із визначенням сценаріїв реагування у випадку кризових ситуацій, у тому числі щодо формування резервів індивідуальних приладів виробництва теплової енергії, необхідного обладнання та матеріалів для проведення аварійно-відновлювальних робіт на об’єктах життєзабезпечення.
12. Визначити потребу в обсягах споживання природного газу, електричної енергії, вугілля, паливних дров для бюджетних установ на опалювальний період 2024 – 2025 років, забезпечити відповідно до чинного законодавства укладання договорів за кожним видом енергоносіїв, що споживаються, у межах, установлених відповідним головним розпорядником бюджетних коштів, обґрунтованих лімітів споживання з урахуванням необхідної жорсткої економії енергоносіїв.
13. Забезпечити: в установлені терміни відповідно до чинного законодавства повірку, за необхідності, ремонт приладів обліку (засобів вимірювальної техніки) природного газу, електроенергії, води; стовідсоткове впровадження засобів обліку газу, електроенергії, води i теплової енергії у бюджетній сфері, підготувати заклади освіти, культури, охорони здоров’я та соціального захисту населення до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2024 – 2025 років, здійснивши своєчасне проведення ремонтних робіт, впровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів, створення на складах нормативних запасів палива не менше 40 відсотків до потреби на опалювальний період 2024 – 2025 років;
14. Вжити заходів щодо оснащення будівель бюджетної сфери та багатоквартирних житлових будинків вузлами комерційного обліку теплової енергії та питної води.
15. Забезпечити: укладання договорів на технічне обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання, регулюючого обладнання та засобів безпеки багатоквартирних будинків, якими розподіляється природний газ до кінцевих споживачів, відповідно до статей 12 – 14 розділу VI „Прикінцеві та перехідні положення” Закону України „Про житлово-комунальні послуги”; доступ працівників АТ „Закарпатгаз” до газових опалювальних приладів спільно із суб’єктами господарювання усіх форм власності з метою запобігання виникненню аварійних ситуацій.
16. За поданням Тячівської дільниці Хустського відділення АТ „Закарпатгаз” провести спільне комісійне обстеження комунально-побутових та інших об’єктів стосовно дотримання вимог Правил безпеки систем газопостачання, не допускати забудови охоронних зон газопроводів, забезпечити винесення архітектурних одиниць за межі таких зон. 17. Проводити роз’яснювальну роботу серед населення про безпеку використання газу у побуті, необхідність своєчасних розрахунків за спожиті житлово-комунальні послуги, утеплення квартир, економного витрачання електричної енергії, газу, питної води, доцільність встановлення індивідуальних засобів обліку споживання газу i води.
18. За результатами технічного обстеження будинків, споруд та інженерних мереж ініціювати виконання робіт енергопостачальними організаціями з реконструкції підвідних та внутрішньо будинкових газових і електричних мереж з проведенням необхідних гідравлічних та енергетичних розрахунків.
19. Сформувати перелік об’єктів (промислові, охорони здоров’я, освіти і науки) за категоріями електроприймачів та передбачити резервні джерела електроживлення для їх роботи в осінньо-зимовий період 2024 – 2025 років. Організувати приведення у належний стан резервних джерел живлення на підприємствах i в організаціях, що належать до сфери управління.
20. Спільно з підрозділами Тячівської дільниці Хустського відділення АТ „Закарпатгаз” сприяти виконанню робіт з реконструкції/технічного переоснащення проблемних мереж у межах, передбачених планом заходів з розвитку підприємства на 2024 та 2025 роки. Спільно з філією „Тячівський район електричних мереж” ПрАТ „Закарпаттяобленерго” здійснити заходи щодо збільшення потужностей проблемних мереж для забезпечення населення та установ бюджетної сфери безперебійним електропостачанням.
21. Забезпечити: облаштування та функціонування на всіх вузлах обліку природного газу бюджетних установ громади з типорозміром G 10 і більше із річним споживанням природного газу більше 10,0 тис. куб. м засобів дистанційної передачі даних відповідно до вимог Закону України „Про ринок природного газу”, Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, від 30 вересня 2015 року № 2494, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 року № 1379/27824; виконання робіт із відновлення антикорозійного покриття ділянок внутрішньобудинкових газопроводів балансоутримувачами багатоквартирних будинків та бюджетної сфери; Виконавчий комітет селищної ради, старости (ТГ) (за згодою), Тячівська дільниця Хустського відділення АТ „Закарпатгаз” (за згодою), До початку опалювального періоду
організацію безперебійного та безпечного дорожнього руху на дорогах загального користування місцевого значення, вулиць та комунальних доріг в осінньо-зимовий період 2024 – 2025 років; підготовку засобів захисту i боротьби із сніговими заметами та ожеледицею, створення на цей випадок відповідних бригад, необхідних запасів паливно-мастильних та посипкових матеріалів.
22. Розробити плани заходи провести із місцевими органами виконавчої влади організаційну роботу із забезпечення бюджетних організацій та населення області паливними дровами у нормативній кількості.
23. Забезпечити надійне та безперебійне постачання природного газу споживачам під час проходження осінньо-зимового періоду 2024– 2025 років.
24. Інформувати споживачів природного газу про умови газопостачання в осінньо-зимовий період 2024 – 2025 років.
25. Проводити роз’яснювальну роботу серед населення із залученням засобів масової інформації, особливо перед опалювальним періодом, щодо правил безпечного користування газом у побуті та своєчасної оплати за отримані послуги з розподілу природного газу та газопостачання.
26. Забезпечити: надійне та безперебійне енергопостачання споживачів під час проходження осінньо-зимового періоду 2024 – 2025 років; дотримання встановлених граничних рівнів споживання електроенергії та потужностей, здійснювати контроль за нарахуванням підвищеної плати за їх перевищення у межах існуючого нормативно-правового поля.
27. Здійснити: перегляд з усіма споживачами величини аварійної та технологічної броні, розробити i погодити з обласною військовою адміністрацією графіки обмеження відпуску електричної енергії та потужностей, аварійного обмеження i відключення електроенергії від живильних центрів; перевірку стану готовності автономних електростанцій споживачів I − II категорій та їх відповідності вимогам технічних умов, матеріали обстежень оформити актами-приписами; перевірку виконання споживачами технічних умов на їх енергопостачання із виданням відповідного припису для усунення виявлених порушень. 29. Виконати узгоджені обсяги планових та планово-попереджувальних ремонтів основного і допоміжного енергетичного обладнання та електричних мереж.
29. Забезпечити проведення нарад із розгляду питання про хід підготовки до роботи в зимових умовах об’єктів житлово-комунального господарства, систем тепло-, водопостачання i водовідведення, газо- і електропостачання.
|
|
Завантажити розпорядження № 50-ОД від 30.05.2024 року